לחצו ENTER לחיפוש או ESC לצאת
Dyn Diagnostics Dyn Diagnostics
טכניקות חדשות ליישור ולהלבנת שיניים

טכניקות חדשות ליישור ולהלבנת שיניים

רפואת השיניים הקוסמטית היא פופולרית היום יותר מתמיד, החל מטכניקות להלבנת השיניים וכלה בשיטות מודרניות ליישור שיניים. אין ספק שלרופאי השיניים יש היום מגוון רחב של כלים וטכניקות שנועדו לשפר את מראה החיוך שלכם.


טכניקות חדשות להלבנת שיניים


עם הזמן, השיניים עלולות להפוך למוכתמות או עכורות, במיוחד לאחר עישון, נטילת תרופות מסוימות או צריכת משקאות כמו קפה ותה. אפשר להלבין את השיניים באמצעות תהליך כימי, בין אם הטיפול יבוצע על ידי הרופא במרפאת השיניים ובין אם הרופא יספק לכם ערכת הלבנה לשימוש ביתי.

 

  • הלבנה ביתית


רופא השיניים יצור מגש הלבנה מותאם אישית שמבטיח שהשיניים יטופלו בכמות הנכונה של תמיסת הלבנה. לפעמים, הלבנת שיניים בבית יכולה להיות נוחה יותר, אבל התהליך עשוי לקחת שבועיים עד ארבעה שבועות, תלוי בעוצמת החמצן שמכילה תמיסת ההלבנה. לעומת זאת, הלבנת שיניים במרפאת השיניים תסתיים בביקור אחד של שעה או שעתיים.
קחו בחשבון שהשיניים עלולות לחזור ולהיות מוכתמות אם תמשיכו לחשוף אותם לחומרים שהכתימו אותן גם קודם.

 

  • ציפוי חרסינה


ציפוי חרסינה לשיניים – טכניקה חדשנית לכיסוי שיניים פגומות שמשפיעות לרעה על חיוך – היא אחת האפשרויות הנפוצות שמאפשרות לכם ליהנות משיניים לבנות באופן קבוע.
בשל התוצאה האסתטית האיכותית ותוחלת החיים הארוכה שלהם, הפכו ציפויי החרסינה להליך משקם נפוץ לשיניים קדמיות.
ציפוי חרסינה מאפשר להתמודד עם כמה בעיות שיניים, כמו:
- שיניים שאיבדו מצבען הטבעי אם בגלל טיפול שורש, כתמים מטטרציקלין (tetracycline) או תרופות אחרות, כמות מוגזמת של           פלואוריד וסיבות אחרות; או בגלל שן עם סתימת שרף גדולה וישנה, שמעכירות את גוון השן.

- שיניים בלויות כתוצאה משחיקה
- שיניים סדוקות או שבורות
- שיניים לא מיושרות, לא אחידות או לא סדירות
- שיניים עם פערים ביניהם (הציפוי מאפשר לסגור את הרווחים בין השיניים האלה)


טכניקות חדשות ליישור שיניים


הנה 3 מאפשרויות הטיפול המתקדמות ביותר ליישור החיוך שלכם. שיטות אלה מסוגלות ליישר את השיניים במהירות ובנוחות רבה יותר מהשיטות המסורתיות.

 

  • שיטה מס׳ 1 – סוגרים לשוניים


פלטה לשונית היא אחת האסטרטגיות האורתודונטיות המודרניות והמתקדמות ביותר ליישור שיניים מאחור. סוגרים וחוטים אלה מחוברים לחלק האחורי של השיניים, ומסיבה זו הם נקראים ׳סוגרים לשוניים׳, הם מונחים משני צדי הלשון.
הטיפול האורתודונטי לא אמור לבצע רק את תפקידו (כלומר ליישר כראוי את השיניים, או את הלסת במידת הצורך, כך שבסוף הטיפול תתגאו בחיוך שלכם), הוא גם אמור להעניק לכם תחושה של נוחות ובטחון במהלך יישור השיניים.
כאנשים מבוגרים, שמזמן עברו את גיל הנעורים, אתם מספיק בוגרים והגיוניים כדי לדחות סיפוקים ״ולסבול״ מהפלטה, עד להשגת החיוך היפה. אבל אין ספק שמצב זה מלווה גם בחשש כיצד תיראו עם פסי המתכת על השיניים שכול אחד יכול לראות.
כדי להימנע מחששות אלה, מטופלים רבים בוחרים בסד הלשוני שמוסתר מאחורי השיניים. המשמעות היא שתוכלו ליישר את השיניים שלכם באופן דיסקרטי, ולא תצטרכו להקריב את המראה או הביטחון העצמי שלכם, למען אותו חיוך נחשק.

 

  • שיטה מס׳ 2 – פלטת קרמיקה לא בולטת לעין


בדומה לפלטה המסורתית, הסוגר הקרמי יניע את השיניים למקומם הנכון באמצעות סוגרים וחוטים. אלא שטיפול זה מבוסס על סוגרים וחוטים בגוון השיניים, במקום המתכת הכהה שאנחנו רגילים לראות אצל בני הנוער. כיוון שהחומר הקרמי יהיה מורכב רק מחוטים וסוגרים שמתאימים לגוון השיניים הטבעי שלכם, תוכלו להרגיש בטוחים יותר בנוגע למראה שלכם, בזמן שהסוגרים מיישרים לכם את השיניים.
מבוגרים אוהבים טכניקה זו כי היא פחות מורגשת, ויחד עם זאת מציעה אפשרות אורתודונטית יעילה באותה מידה כמו הפלטות המסורתיות.

 

  • שיטה מס׳ 3 – אינוויזליין (Invisalign)


שיטה זו היא אולי אחת המהפכות המשמעותיות ביותר בטיפול האורתודונטי המודרני, כי היא מציעה התקן שקוף ליישור שיניים.
אינוויזליין הוא אחת הבחירות המובילות למטופלים שלא זקוקים לתיקון נרחב כדי ליישר את השיניים שלהם. סדרה של מגשי פלסטיק בהתאמה אישית, אמונה על תזוזה עדינה של השיניים. מגשי הפלסטיק מוחלפים אחת לתקופה, כדי להתאים למנח החדש של השיניים, עד שיגיעו למקומן הנכון.


התקן זה נוח מאוד לשימוש כיוון שאפשר להוריד אותו בכול עת, כדי לאכול, לצחצח שיניים או לנקות בחוט דנטלי. כלומר, לא מדובר רק ביישור שיניים בלתי נראה לעין, אלא גם בהתקן נוח מאוד לשימוש.